Consulta - Mevzuat
Anasayfa   /  Mevzuat

Mevzuat

MESLEĞİMİZ İLE İLGİLİ MEVZUATLAR

Consulta Mevzuat Bilgi Bankası

 

Bu bölüm sizlere  Mesleğimizle İlgili Tüm Kanun, Yönetmelik, Tebliğ, daha kolay ulaşımınızı sağlamak için düzenlenmiştir. Mesleğimizle ilgili Kanun ve bu kanunlara ait alt düzenlemelere  ulaşmak için sol taraftaki sutunda yer alman mevzuatlardan istediğinizin üzerine gelip tıkladığınızda bilgilere anında ulaşabileceksiniz. Mevzuat Bilgi Sisteminde kanun, kanun hükmünde kararname, tüzük, yönetmelik ve tebliğlerin kodifikasyonu yapılmış güncel metinleri ile kanunların mülga hükümlerini bulabilirsiniz.

Yenilenen sistemimizde mevzuat metinleri biçimli metin olarak sunulmuş ve metin içerisinde aradığınız ifadeler işaretlenerek okuma kolaylığı sağlanmıştır.

 

Detaylı Arama 

Arama yapmak için menüde bulunan KanunlarKHK’lerTüzüklerYönetmeliklerTebliğler veya Mülga Kanunlar linklerine tıklayarak istediğiniz türdeki mevzuat içerisinde kelime taraması yapabilirsiniz. Kanun, KHK veya Mülga Kanunlara numarası ile doğrudan erişebilirsiniz.

 

Fihristler

Alfabetik olarak sunulan Kanun, KHK, Tüzük, Bakanlar kurulu kararı ile yürülüğe konulan yönetmelikler, Kurum ve kuruluşlara ait yönetmelikler, Üniversitelere ait yönetmelikler ve Tebliğlerin fihristlerinden de metne ulaşabilirsiniz.